Březen 2006

Inzerce

25. března 2006 v 17:34 | Alča
Sháníte něco??? Nebo naopak máte něco na prodej??? Zanechte ve vzazu inzerát . Jen napište pleas na začátek, zda se jedná o prodej, koupí ci ustájení nebo cokoliv jineho . Take nezapomente v inzerci nechat na sebe spojení :o)

Odkazy

23. března 2006 v 17:52 | Alča |  Odkazy
Toto je odkaz na stránku o koních, které okrajově znám :o)
Šimon a ostatní koníci
Pokračování o Šimonovi
A další pokračování
je těch odkazů k této stránce více, ale snad tyto 3 postačí???? :-D

Výcvik

23. března 2006 v 17:13 | Alča |  Džína
Co se týče výcviku, nebyla jsem zrovna nejhdnější kobylka.
Je pravda, že jsem s mou paničkou velice ráda chodila na procházky, venku jsme i i zaběhali, jednou jsem zrychlila do cvalu a svou paničku thla za sebou. Lekavá jsem byla jen ze začátku. Potom mě Alča na vycházkách úmyslně lekala a přestala jsem se tolik lekat.:o)
Nejhorší to se mnou bylo kolem mého prvního roku. To jsem si dělala co se mi zlíbilo. A když jsem nechtěla jít ven, protestovala jsem a nedejbože potkat při procházce hrušky, to by mě od nich neodtrh ani kombajn :o)
Ale toto období neposlušnosti netrvalo dlouho.
Na lonži jsem se učila moc dlouho. Ze začátku jsem to vůbec nechápala, ale teď chápu lonžování na výbornou.

Když mi byli 2 roky, 5 měsíců a 2 dny, měla jsem poprvé na sobě uzdečku. Pamatuji se jak moc jsem se šklebila. Ale není to zas tak špatné. Časem jsem se na ní učila chodit, zatáčet, zastavovat apod. Docela mi to šlo.

Trénování na sedlo taky nebylo nic nepříjemného. Nosila jsem lehké sedlo, takže jsem jej vůbec necítila. Ale když jsem jela ven, tak mi Alča dávala to sedlo, abych si na něj zvykla a při cvalu jsem se vždycky ohlížela na hřbet co to tam mám ....

Po čase ještě pořádného, ale opravdu pořádného tréninku si na mě poprvé panička sedla. Jen jsem se trochu zavrtěla, ale jinak v pohodě. Když mě její kamarádka vedla p pastvině, chtělo se mi s paničkou na hřbetě běhat, ale nebylo mi to povoleno :o)

jj složité mě zajezdit nebylo. Horší je to nyní, když už jezdím déle, tak dostávám různé zlozvyky :o)

Nyní jezdím ve westernovém stylu a začínám dělat problémy při nasedání....:o)

Mý rodiče

23. března 2006 v 16:15 | Alča |  Džína
Diana - nar. 04. 07. 1992 ještě v Mongolsku, kde žila volně i s mým otcem ( Vaškem). Do Čech je zřejmě převezl pan Berousek, u kterého posléze pracovali jako provozní koně. Od Diany 4. roku se její majitelkou stala má majitelka Alča D. Dianku měla 10 let, ale musela ji prodat z nedostatku místa a času.
Nedávno má majitelka (Alča) zjistila s hrůzou v očích, že na Dianě se začalo jezdit od 1. roku jejího života. To je hnus ....
Diana se válí
Dianka a Venca u jezera
To si Dianka takhle ráda vyhazovala. Byla to docela sranda, ale spousta lidí měla strach :o)
Vašek. Nar. 30. 08. 1989 v Mongolsku. Obdobný příběh jako Diana, ale nezačínalo se na něm jezdit v tak brzkém věku jako na Dianě. Byli neustále spolu, takže stejný příběh :o) Akorát to byl kůň Alči ségry.

Venca
Venca se válí