Leden 2007

Lexy

7. ledna 2007 v 18:59 | Alča |  Smutné osudy koníků
Lexynka byla stará nemocná kobylka. Navenek vypadala zdravě, když jste tuto kobylu vyděli blíže, zjistili jste že nemá v pořádku nohy, kopyta byla otřesná, měla výrustky na předních nohách a nekvalitní srst.
Nejmenovaná osoba jí dostala na doživotí, bohužel byla tam jen pár měsíců, ne-li týdnů. Tím už si nejsem jistá. Ona byla také dýchavičná a měla slabé srdce, proto na ní jezdily jen děti a pomalu. Jenže majitelka si jednoho dne s ní vyjela ven a na projížďce potkala koně z ranče (měla jsem jet s nimi, ale nakonec jsem nejela) . Takže se připojila k ostatním jezdcům. Jenže Jarda s holkama začali cválat, majitelka Lexu neudržela a dala se do běhu také. Zhoršeně potom dýchala a když přecházeli přes silnici, prý zakopla o kámen a upadla. Na místě zemřela. Byli tam veliké komplikace, museli se varovat auta, aby nesrazili ostatní koně a Jarda volal na kafilérku. Je mi tě líto Lexy, všichni moc brečely. Jen majitelku zajímaly peníze, kolik to bude stát a že jí manžel zabije, ...
Bohužel jino fotku nemám, fotila jsem mobilem děti jak otřesně naní jezdily.
VZPOMÍNÁME NA TEBE LEXYNKO !!!!!
U těchto majitelů od té doby zemřeli min. další 2 koně. Ten jeden zemřel z důvodu, že sežral veliké množství šrotu. O tom druhém nevím jak zemřel, ale nedivila bych se kdyby zemřel na uškrcení. Oni koně uvazují na dlouhý provaz do kterého se nejednou zamotali. A Lexa byla uvázána na štajgr. Nevěřila jsem vlastním očím.

Krásná plemena amerických koníků

7. ledna 2007 v 17:00 | Alča |  Koně
Tyto obrázky jsem stáhla různě po internetu. Miluju hlavně Appaloosy a QH.

Ustájení - poptávka

7. ledna 2007 v 15:58 | Alča |  Inzerce
Hledám ustájení v Ústí nad Labem a okolí. Sháním ustájení pro mou kobylku Tarpana. Nabídky napište do vzkazu neba na Aragornicka@seznam.cz

Vimpy a Honziko

7. ledna 2007 v 15:51 | Alča |  Koně
Kdysi jsem se přes internet seznámila s holčinou co bydlí kousek od naší vesnice. Když jsem jí jela cca někdy před rokem poprvé navštívit, vyfotila jsem si její koníky.

Jmenují se Vimpy a Honziko. Vyprávěla mi o jejich minulosti, ... Tito koníci se mají u Radky výborně.
A když se přijedu za nimi podívat s mou kobylkou, vždycky dává Honziko najevo radost, jak rád vidí opět Džínku :o)
Honzík je hafling x hucul a strašně nerad se fotí
Vimpy a Honziko
Vimpy

Koníci z vesnice

7. ledna 2007 v 14:02 | Alča |  Koně
U nás na vesnici máme spoustu krásných koníků . Někteří sice získali nového majitele, někteří se zde i narodili, někteří se k nám přistěhovali, ... A také bohužel někteří tu i umřely. Zvlášť u jedné nejmenované osoby pomalu umírají na zakázku :o(
  1. Koníci co tu byli Dříve
  2. Koníci co tu jsou stále
  3. Zde narozená hříbata
  4. Koníci co k nám občas zavítají na návštěvu
add. 1. Oriona
ČT, přes 20 let stará. Ostřejší povahy, prý jsem byla druhý odvážný člověk co na ní jezdil. Byla prodána do Bukovic. Nyní už o ní nemám žádné info.

Frýdo
Islandský pony, koník mých dost dobrých kamarádek. Kolem roku 1998 byl prodán do Bíliny k panu Frydrychovi. Tam končí mé informace o něm. Nic více o něm bohužel nevím.

Luk
ČT, syn Moliny. Přestěhován do Lhenic. Pořád je to krásný koník a má se skvěle.

Sam
Pony, kamarád Luka. Byl z moravy a v Kostomlatech byl jen Krátce, pak jej zřejmě odvezli nazpátek domů.
Jiskra
Norik, nar. duben 1994

popis Jiskry přímo od bývalé majitelky Jitky Tandlerové (Plodrové) :
Když jsem si ji kupovala tak jí bylo 6.let.Měla jsem ji 3.roky.Když jsem jí kupovala tak byla samá kost a pak jsem na ní jezdila První rok,když jsem ještě byla ve škole,tak i celé dny a tak jsem ji osvalila a těch dobrot co měla,to od jinud neznala. Ale pak jsem chodila do práce a byla jsem doma jen v neděli.A nikdo mi s ní nepomáhal.Bylo mi ji líto,že byla pořád sama a najednou se ozvali lidé,že jim umřel poník a jejich kobylka nechce jíst a že asi umře.A kvůli Jiskře začala jíst.Zpočátku s ní jezdili western,měli pět dětí a pak na ní nikdo nejezdil a každého prý schodila,možná že asi byla zvyklá jen na mě.4 roky se mi o ní zdálo a stýskalo se mi po ní.

Majitelka fotografii Jiskry též Jitka
Více foto v galerii
Diana
Tarpan, nar. 4. 7. 1992, byla to moje úžasná a milovaná kobylka. Sice se jí běhat moc nechtělo, ale jinak jste této kobylce mohli plně důvěřovat. Byla hodná jak beránek. Prostě moje zlatíčko. V únoru 2005 prodána společně s Vencou do Truzenic.
Dianka a Charlie
Vašek
Tarpan, narozen srpen 1989, hřebec mojí sestry Šárky. Temperamentní a moc živý koník, který potřeboval spoustu pohybu. S Diankou měli spoustu hříbat. Prodán společně s Dianou do Truzenic.
Venca, fotka bohužel je rozmazaná
Vašek, focen krátce poté co jsme si jej koupily
Tobby
Shetlandský pony, koník mých dobrých kamarádek, koupily jej po prodeji Frýdy, ale v roce 2005 jej musely prodat. Prodán do Jílové u Děčína.
U nových majitelůCharlie
Tarpan, hřebec mojí sestry, pronajala ho kamarádce.
add. 2. Dajána
ČT, kobylka z ranče, dříve parkuračka, nyní s ní jezdí Jarda ve westernovém stylu, prý s ní pojede i westernové závody.
Dajána a Tobby
Falco
Hafling z ranče, docela špekounek, moc slintá když papá něco dobrého, ale je úžasný.
Foceno mobilem nekvalitním :o(
Lukášek
pony, koník z ranče, koupen pro Jardovo dcerku Haničku. Moc hodný a krásný, ale také začíná pěkně tloustnout :o)
Gipsy
Tarpan, kobylka mých kamarádek co měli dříve Frýdu a Tobbyho. Věk v létě 3 roky. Dříve byla ostřejší povahy, ale nyní je z ní klidná a mocinky miloučká kobylka.
Fotky kde z ní bylo ještě úžasné hříbátko

Džína
Tarpan, dcera Diany a Vency, nar. 03. dubna 2002. moje kobylka s tvrdohlavou palicí ale mooc miloučký moje zlatíčko.
Moli
ČT, snad nejstarší koňská obyvatelka kostomlat. Nemá moc hezkou stavbu těla.
Další koně jsou majitele, s kterým nevycházíme. Tudíž koně ani neznám. Jen znám jednoho valacha, kterého znám od hříběte jmenuje se Lux. je mu cca 7 let. Je přibližně stejně starý jako Džína. Byli půl roku od sebe, jen si nepamatuji kdo je starší. Luxe si pamatuji jen jako hříbě, když byl ještě u bývalého majitele.
add. 3. Blek, Wendy, Dahoman, Blesk, Kessy.
tito hříbata se tu narodily a byli prodána dále. Ostatní hříbata, co se zde narodily, zůstali v kostomlatech. Tarpani.
Fllavio
tarpan, prodán do Mostu, kde údajně zemřel na koliku. žil u nich cca půl roku.


add. 4. Koníků co sem občas zavítají je mnoho. Jsou to Lheničtí koně, koně z Bukovic, koně mého kamaráda, ...
Sava
tato kobylka dříve bydlela ve Bžanech, ale pak si jí koupily lidé poblíž Teplic a spolu s Anetou jezdí do Kostomlat v létě.Inzerce

5. ledna 2007 v 14:57 | Alča |  Inzerce
Ahojky. Mám tu pro Vás novou rubriku inzerci. Pokud potřeujete prodat či koupit koně, něco prodat či nabízíte služby, ... stačí napsat e-mail na Aragornicka@seznam.cz a já vám izerci uložím zde na blogu . Nezapomeňte uvést kontakt.