Srpen 2009

Ranč u lesa

2. srpna 2009 v 22:59 | Alča |  Džína
Zde mám ustájenou kobylku jež 4. měsíc :
Foto koníků z ranče, včetně Džínky.

Džínka a Jack

Nick a Jack


Džínka, Bonie a Ginger D

Ginger D jinak taky Džína
Akorát nám tu chybí Sallynka, ta v ohradě nebyla, pracovala. Tak jindy :DDžínka a nový domov

2. srpna 2009 v 22:37 | Alča |  Džína
Tak jsem se na dýl jak rok odmlčela. Měla bych to změnit. Nebudu psát pár let zpátky co se nového odehrálo u Džínky ale napíši pouze současnost.

Džínka se 1.5. 2009 stěhovala na Ranč u lesa v Chlumci u Ústí nad Labem. Měla jsem jí krátce ustájenou u kamaráda v Úpoři, kterému vděčím velké DÍK. Děkuji Ti Honzo, že jsi mi hodně pomohl a o mou kobylku jses výborně postaral.

V sobotu 1.5. jsem jela s majiteli ranče do Úpoře převést kobylku. Jeli jsme ráno, aby jsme měli na vše spoustu času. Kobylku jsme nakládali 2 hodiny. Nechtěli jsme klást žádný nátlak a snažili jsme se jí nalákat na dobrůtky. S nakládáním nemám žádné zkušenosti a opravdu jsem nevěděla jak na to. Když se tam konečně dostala, tak se bála zúženého prostoru nebo při zavírání vycouvala. Potom Michal (majitel ranče) řekl, že jí zatlačíme dovnitř pomocí lonže za zadkem. Což bylo úspěšné, ale když jí chtěli zavřít, opět vycouvala. Napadlo mě jí držet lonž za zadkem, než to zaklapnou. Tak chlapi drželi lonž a konečně se nám ji povedlo naložit. A jelo se do Chlumce. Když jsme dorazili na ranč, byla celá spocená a pro změnu se jí z přívěsu ani nechtělo jít ven.
Asi po půl hodince byla puštěna do ohrady mezi ostatní koně. Koně byli zvědaví a stáli netrpělivě u ohradníku, copak jim tam jde za koníka. Džínka před nimi neustále utíkala a chtěla se se mnou mazlit. Nejraději by odešla se mnou z pastvy

Dostala pár kopanců, nejvíce od Sally (ČMB) ale brzy si zvykla a začlenila se do stáda.